Raport - Polski Rynek Paliw 2021/2022

Lata 2021 i 2022 zapamiętamy jako okres oczekiwania na fuzję Orlenu i Lotosu, moment pobudzenia gospodarczego po pandemii COVID19, ale przede wszystkim jako czas napaści Rosji na Ukrainę i jej skutków w sektorze energetycznym na całym świecie.

Pomimo niepewnej sytuacji politycznej, związanej z wojną w Ukrainie, Europa nie zaprzestała walki ze zmianami klimatu, która w obecnej sytuacji na rynku paliw konwencjonalnych wydaje się jeszcze bardziej niezbędna dla przyszłości Starego Kontynentu i świata. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zbliżające się miesiące mogą przynieść poważne problemy na unijnym, a w szczególności na polskim rynku paliwowym w związku z oczekiwanym ograniczeniem importu z Rosji.

W Raporcie przedstawiamy możliwe scenariusze dla rynku polskiego z perspektywy dużych odbiorców przemysłowych oraz importerów, którzy zrezygnowali z zakupu gazu płynnego z Rosji i postawili wyłącznie na import droższego LPG, ale z innych kierunków dostaw.

Rok 2023 może też okazać się też kolejnym rokiem rewolucyjnych zmian przepisów prawnych i konieczności szybkiego dostosowania się do sankcji handlowych i ich skutków.

W numerze omawiamy m.in.:
Paliwa - rynek hurtowy
Paliwa - rynek detaliczny
Biopaliwa
LPG

Przejdź do strony Raportu Strzałka link

-